Astrologia Horoskop

Co jest najważniejsze w horoskopie porównawczym?

Najważniejsze w horoskopie porównawczym są aspekty pomiędzy Słońcem, Księżycem, Marsem i Wenus.

Kluczowe dla relacji są aspekty pomiędzy Słońcem, a Księżycem partnerów. Jest to bardzo silna relacja oparta na poczuciu uzupełniania się. Kluczowe są również aspekty pomiędzy Wenus i Marsem. Jeżeli nie ma w horoskopie porównawczym aspektu pomiędzy Słońcem, a Księżycem to musi przynajmniej być aspekt pomiędzy Wenus i Marsem. Te aspekty są konieczne, aby relacja powstała. O orbach w horoskopie porównawczym piszę tutaj.

Koniunkcje wskazują na szybkie działanie i dobrze rokują na przyszłość związku. Szukamy przede wszystkim koniunkcji w horoskopie porównawczy. Bierzemy pod uwagę planety i osie, które też są bardzo istotne w horoskopie porównawczym.
Podobnie silne działanie ma opozycja. Jednak przy opozycji pojawiają się przeważenie problemy, które trzeba przejść. Planety przy opozycji są daleko od siebie dlatego i droga do bycia razem jest dłuższa. Przy koniunkcji osoby chcą być od razu ze sobą i mają łatwość wejścia w taką relację.  Przy opozycji trudności do pokonania to mogą być inni partnerzy, odległość od siebie fizyczna np. inne miasta zamieszkania lub niesprzyjające warunki ogólne społeczne, środowisko, które nie akceptuje relacji np. szef i podwładna.

Trygony i sekstyle działają bardzo korzystnie. Relacja jest miła i przyjemna jednak bez konkretnej koniunkcji i opozycji niestety nietrwała.  Przy braku koniunkcji i opozycji ewentualnie w zapoczątkować związek może  kwadratura. Same trygony i sekstyle raczej uruchomią relację tylko na poziomie lubienia się i nie rozwinie się ona dalej. Trygony i sekstyle nie działają natychmiastowo. One wspierają związek, ale raczej go nie wywołują dlatego potrzebny jest silny inny aspekt, który uruchomi relację.

Kwadratury wskazują na skrajne emocje. Z jednej strony taka osoba może przyciągać nas, ale z drugiej strony nas mocno denerwować. Jest to często niestabilna relacja.  Przy kwadraturze planety są w znakach tej samej jakości, ale działają na zupełnie innych zasadach ponieważ jest zupełnie inny żywioł. Kwadratury mogą być pewnym urozmaiceniem i uatrakcyjniać relację, zwłaszcza na początku. Przy dłuższym związku mogą być przyczyną konfliktów.

Aspekty porównawcze w horoskopie Elizabeth Taylor oraz Richarda Burtona.