Horoskop Seks i miłość w horoskopie

Wenus w aspekcie z Marsem w horoskopie porównawczym

Wenus i Mars horoskop porównawczy

Wiele pytań do astrologa dotyczy relacji damsko-męskich. Gdy badamy kosmogram pod kątem seksualności powinniśmy przede wszystkim sprawdzić powiązania pomiędzy Wenus i Marsem.

Naturalnym władcą znaku Barana jest Mars i odpowiada on za to jak wyrażamy swoją energię. Symbolizuje on seksualność i sposób jej demonstrowania. U mężczyzny Mars pokazuje, jakim jest kochankiem, a u kobiety jakiego kochanka preferuje, jakich mężczyzn przyciąga.
Wenus jako władczyni Wagi pokazuje u kobiet jak wyrażają one swoją kobiecość, u mężczyzny pokazuje ideał kochanki, jakie kobiety będą wywierały na niego wrażenie.
Jeżeli w kosmogramie porównawczy dwóch osób Wenus i Mars się spotkają to jest nieuniknione, że następuję ogromne zainteresowanie drugą stroną.

Najważniejszym aspektem będzie oczywiście koniunkcja i to w sytuacji, gdy Wenus należy do mężczyzny, a Mars do kobiety. Łączy się wtedy kobiece wyobrażenie idealnego mężczyzny z męskim symbolem idealnej partnerki. Koniunkcja oznacza całkowite dopasowanie seksualne, bardzo dużą namiętność, która nie mija nawet po kilku latach.

Przy aspektach nieharmonijnych Wenus do Marsa często występują sytuację, że partnerów ciągnie do siebie, ale coś stoi na przeszkodzie. Najczęściej górę bierze zachowanie oparte na popędach jednak nie ma między nimi pełnej harmonii. Może występować zazdrość lub niewierność.

Opozycja w przypadku Wenus i Marsa może być rozpatrywana porównywalnie z koniunkcją. Ma działanie stymulujące i jeżeli właściciel Wenus zaakceptuje dominujące zachowania właściciela Marsa aspekt ten będzie równie korzystny jak koniunkcja.

Oczywiście zawsze lepiej, aby były aspekty nawet nieharmonijne pomiędzy Marsem i Wenus niż nie było ich w ogóle. Należy również pamiętać, że te aspekty nie oznaczają komunikacji czy miłości. Są to aspekty erotyczne i nie można tylko i wyłącznie na nich prognozować przyszłości związku.