Horoskop

Mocny dom ósmy

Ósmy dom – rządzony przez skorpiona.

To, co się z nim wiążę ukrywamy przed światem i samym sobą. Niematerialny świat przeżyć, uczuć, emocji, zależności, powiązań z innymi ludźmi. To, co ukrywamy w życiu, niepewności, strach, stratę, niepokój i śmierć.

Osoby, które mają osobiste planety w domu ósmym często wiodą podwójne życiu – oficjalne i prywatne.

Niechętnie dzielą się swoimi sekretami i pilnie strzegą prywatności. W tym domu znajdziemy to, co możemy stracić. Związany jest z żałoba, pogrzebami. Opisuje straty jakie możemy ponieść.
Osoby z silnym ósmym domem mają wiele doświadczeń w swoim życiu związanych z zagrożeniem życia, śmiercią bliskich, operacjami, psychoterapią. Mogą w bardzo młodym wieku doświadczyć śmierci kogoś bliskiego. Szybko uświadamiają sobie, że ludzie umierają, rzeczy się zmieniają i że pewnego dnia umrą również oni. Mają również niesamowitą zdolność do regeneracji i podnoszenia się z każdego kryzysu i upadku. Jest to dom transformacji.
Osoby z planetami w tym domu mają wyjątkową intuicję, potrafią przejrzeć motywy, czyny innych osób. Wyciągają na światło dzienne wszelkie prawdy, emocje, uczucia i myśli. Ludzie z mocno obsadzonym domem ósmy to prawdziwi uzdrowiciele naszego świata.
Osoby z silnym ósmym domem mają podwójne życie: oficjalne, gdzie zazwyczaj uchodzą za silne osobowości i w życiu zawodowym są poważane i mają autorytet oraz swoją prywatną przystań do której niewiele osób dopuszczają – i słusznie bo jest to przystań bardzo mroczna.
Ósmy dom to również dom wspólnych pieniędzy, spadków. Nasza zdolność kredytowa, umiejętność obracania wirtualnymi lub cudzymi pieniędzmi. Wiele osób z mocnym ósmym domem odniesie korzyści poprzez zasoby innych osób. Jeżeli coś dostajemy od kogoś bliskiego z powodu jego śmierci to właśnie symbolizuje dom ósmy.
Zagrożenia dla osób z mocnym ósmym domem – możliwość utraty zaufania z powodu przygodnego seksu (kwadrat do domu piątego).