Planety

Planeta Saturn

Opis Saturna

Saturn jest ostatnią planetą widoczną gołym okiem. Saturn to również ostatnia z osobistych planet.  Saturn pokazuje nam, w jakiej dziedzinie mamy zahamowania, gdzie nasza ekspresja nie jest pełna i jest blokowana. Uwidacznia dziedziny, z którymi się zmagamy i bez lęku powinniśmy zaakceptować. Lęk jest najczęściej pozostałością starego modelu życia, który stał się zbyt sztywny i uciążliwy i dlatego został przez energię Saturna zmuszony do zmiany.

Saturn jest planetą Wodnika i Koziorożca i jest wywyższony w Wadze. Jest to planeta wolna, której przejście przez wszystkie 12 domów zajmuje ok. 30 lat. Saturn opóźnia wiele rzeczy, dlatego jest też traktowany, jako energia ograniczająca i wymaga, aby dziedziny życia miały silną strukturę i znaczenie.

Dlatego też Saturn jest w stanie dostarczyć nam kształtujących doświadczeń i prostuje te dziedziny, które wymagają naprawy.

Przeszkody, niepowodzenia, frustracje, opóźnienia są w stanie nauczyć nas patrzeć dalej niż przez pryzmat materializmu.


Przeczytaj również o tranzytach Saturna – kwadratura do Słońca.

Czym rządzi Saturn

Saturn rządzi naszymi ambicjami, motywacją, karierą władza i wpływa na nasze poczucie obowiązku, odpowiedzialności i dyscypliny. Wiele z jego trudnych lekcji prowadzi w końcu do nagrody i sukcesu. Ciężka praca, profesjonalizm i dokładny kierunek działania – w tych dziedzinach Saturn nam pomoże. Będziemy bardziej ambitni i skoncentrowani i na koniec działania Saturna odniesiemy sukces.

Saturn: koncentracja, ograniczenie, dojrzałość, powaga, wytrwałość, opóźnienie, obawa, ostrożność, ojciec, nieufność, izolacja, wielkie nieszczęście, lojalność, wierność, mocne fundamenty, budowanie granic, troski, przeszkody, samotność, rozstanie, pesymizm strach zwątpienie, śmierć, nieszczęście, starość, metodyczność, dyskrecja, zawziętość, rzemieślnik.

Związany z problemami zdrowotnymi: niedobór witamin, zmysł słuchu, zęby, stawy, kolana, śledziona, skóra, przeziębienie, kości,

Saturn dodatkowe informacje

Władca koziorożca, wodnika.
Wywyższenie waga.
Pokrewieństwo przez żywioł: byk, bliźnięta, panna, waga.
Upadek: baran
Wygnanie: rak, lew
Dyspozytor domu dziesiątego i jedenastego.

Planeta we własnym znaku (lub inaczej Domicylu), czyli dla Saturna koziorożec lub wodnik działa najwłaściwiej dla samej siebie. W wywyższeniu (egzaltacji) tutaj waga dla Saturna bywa doskonała, ale potrafi przeceniać własne możliwości. Jeżeli jest w swoim żywiole działa dobrze, ale może dawać dwuznaczne sytuacja np. Saturn w znaku lwa jest w żywiole, ale jednocześnie na wygnaniu.

Jeżeli planeta jest w znakach własnego upadku tutaj dla Saturna baran lub na wygnaniu rak lub lew to sprzeniewierza się własnym wartością i marnuje swój potencjał, zatraca swoją naturę np. Saturn w baranie powoduje gaszenie entuzjazmu do działania.

Wygnanie to dom opozycyjny do swojego domu i najgorsze możliwe położenie dla planety. W upadku oznacza, że jest w znaku przeciwległym do znaku egzaltacji (wywyższenia).