Horoskop Seks i miłość w horoskopie

Powinowactwo – horoskop partnerski

Zanim przejdziemy do horoskopu porównawczego lub jak kto woli horoskopu partnerskiego warto prześledzić jak każdy z partnerów podchodzi do tworzenia związków. W tym celu sprawdzamy przede wszystkim położenie Wenus i siódmy dom, którego władczynią jest Wenus.

Horoskop partnerski, horoskop porównawczy

Należy przypatrzeć się przede wszystkim aspektom Wenus, a także planetom, które znajdują się w jej znakach. Jeżeli ktoś ma Wenus w byku i do tego w kwadraturze do Saturna to pragnie, by w jego życiu związki były znaczące i odgrywały dużą rolę. Do tego będzie pragnął partnera w typie koziorożca, ponieważ jego Wenus jest mocno nasiąknięta energią Saturna. Będzie poszukiwał partnera, który niekoniecznie jest spod znaku koziorożca, ale albo ma Wenus w koziorożcu, albo silny aspekt Saturna do Wenus np. koniunkcję. Dzięki temu jedna Wenus odpowiada drugiej Wenus, nawet jak są położone w znakach, które nie mają ze sobą nic wspólnego.


Powinowactwo

Zgodnie z tym, co pisze Stephen Arroyo w swojej książce „Cykle życia i związki interpersonalne” dobranie się partnerów, gdzie nie widać na pierwszy rzut oka aspektów, które mogą ich przyciągać, ale są połączeni poprzez wiele wspólnych cech z kimś, kto ma w kosmogramie podobny czynnik do ich np. jak powyżej opisana Wenus nazywamy powinowactwem. Może być ono bardzo korzystne, nawet, jeśli aspekty porównawcze nie są zbyt harmonijne lub ich brakuje. Jeżeli chcemy zobaczyć powinowactwo to musimy przede wszystkim zrobić dokładną analizę kosmogramu urodzeniowego każdego z partnerów.

Przykład – horoskop partnerski

Dla przykładu kobieta ma urodzeniowo koniunkcję Wenus i Marsa w byku i do tego kwadraturę Saturna. Spotyka mężczyznę, który na jej Wenus z Marsem ma swoją Wenus i Saturna. Bardzo często koniunkcja Saturna i Wenus w kosmogramie porównawczym jest oceniana negatywnie. Jednak w tym wypadku Wenus obydwu partnerów ma energię koziorożca i obydwoje poszukują podobnych związków. Dodatkowo taki aspekt Saturna na Wenus daje lojalność i wierność i jest mocnym fundamentem do długiego związku.
Podobna sytuację będzie dla partnerów, gdy jeden ma silny aspekt Księżyca z Saturnem, a drugi z partnerów Wenus z Saturnem. Można to również uznać powinowactwo, ponieważ każde z nich poszukuje w związku bezpieczeństwa i są mocno ostrożni emocjonalnie.