Domy natalne Planety Tranzyty Tranzyty Saturna

Tranzyt Saturna przez 9 dom

Tranzyt Saturna

W tym okresie przybliżasz się do swego życiowego szczytu, gdy wszystkie twe wysyłki i ambicje powinny rodzić największe owoce. Ten szczyt nastąpi w czasie tranzytu Saturna przez dom 10.

Tranzyt Saturna przez 9 dom oznacza, że teraz Twoje poglądy na życie stabilizują się. Rozumiesz zasady gry, w której bierzesz udział i koncentrujesz się nad tym, jak grać bardziej sprawnie. W tej facie cyklu Saturna Twoje rozumienie siebie i tego, jak żyjesz osiąga najwyższy szczyt.

Jeżeli nie wiesz, kim jesteś teraz, będziesz prawdopodobnie musiał czekać do następnego cyklu około 7-9 lat.

Występuje jednak niebezpieczeństwo. Jest to kuszenie do twierdzenia, że osiągnąłeś szczyt całkowitego zrozumienia tak, że możesz stać się ograniczony, chyba że pozostaniesz otwarty w stosunku do nowych odkryć o sobie i o świecie. Pozwól, żeby Twoja filozofia życia była linią wiodącą, a nie kaftanem bezpieczeństwa. Jeżeli uważasz, że wiesz wszystko, możesz nagle znaleźć się poza grą. Dość dziwne, ale trudności prawne mogą być manifestacją tego problemu ponieważ dom 9 jest także domem prawa.

[well type=””]
Przeczytaj również o tranzytach Saturna – kwadratura do Słońca.
[/well]

Tranzyt Saturna przez 9 dom – podróże

Dawne autorytety ogłaszały, że ten tranzyt Saturna przez 9 dom jest niebezpieczny dla dalekich podróży. Tak jednak nie jest, chyba że w Twoim horoskopie położenie planet w 9 domu sugeruje, że jesteś skłonny do gwałtownych wypadków. Znaczy to jednak, że możesz udawać się w dalekie podróżne dla uczenia się lub wypełnienia zobowiązań, raczej nie dla rozrywki.

Mogą przyciągać Cię wszelkie przedmioty związane z wyższą świadomością takie jak religia, metafizyka lub filozofia, jak również prawo w  jego najwyższym znaczeniu. Lecz związany jesteś także z praktycznymi wynikami. Dochodzisz do etapu życia, który będzie testował twą ostateczną, podstawową efektywność jako istoty ludzkiej, tak że to nie jest dobry czas dla abstrakcji, chyba że one rzeczywiście pomogą Ci uzyskać pewniejsze panowanie nad rzeczywistym światem. Twoje podejście do uczenia się jest w tym czasie bardzo pragmatyczne. Rozumienie, które uzyskujesz w tym domu, będzie niezwykle pomocne, gdy Saturn wejdzie do Twojego 10 domu.

Opis oparty na książce Roberta Hand „Planets in Transit”.