Planety Tranzyty Tranzyty Wenus

Tranzytująca Wenus w Baranie

Tranzyty Wenus są raczej krótkie w działaniu, ponieważ jest ona szybko poruszającą się planetą. Mimo tego, że krótkie to jej tranzyty są całkiem przyjemne.
Wenus jest planetą Yin to znaczy planetą ujemnej biegunowości, jako opozycja do Yang, czyli dodatniej biegunowości.

Wenus jest miłością, która łączy razem ludzi bez użycia siły czy przymusu.

Wenus tworzy coś duchowo wyższego niż istoty składowe. Jednak wtedy zawsze musi mieć do czynienia z energią Marsa – popędami Ego, dążeniem jednostki do bycia sobą.
Wenus jest planetą społeczną i jednym z najprzyjemniejszych efektów jest przynoszenie szczęśliwych towarzyskich okazji.

Klasyczną manifestacją Wenus są sprawy miłosne.

Chociaż tranzyty Wenus są krótkie, aby przyniosły długie i trwałe związki miłosne to jednak jest to dobry czas na miłe wieczorne flirty i krótkie przygody seksualne.

Tranzyty Wenus są również dobre dla spraw finansowych, z powodu tendencji Wenus do przyciągania rzeczy materialnych. Więcej o oddziaływaniu tranzytu Wenus możemy powiedzieć, gdy wiemy w którym aktualnie domu się znajduje. Tranzyt Wenus przez pierwszym dom wpływa na wyrażanie siebie w stosunku do innych osób, a Wenus w piątym domu to przede wszystkim dobry okres dla wszelkich spraw związanych z rozrywką.

Obecnie Wenus znajduje się w Baranie. Oznacza to, że możemy być bardziej aktywni w sprawach miłosnych i finansowych. Bo przecież Baran to znak aktywny, bezpośredni i dynamiczny. Barany działają bez wahania, czyli w wielu przypadkach najpierw działają później myślą. Dlatego też energia Barana będzie bardziej pobudzać Wenus do aktywności.

Dla osób spod znaku Barana,

czyli takich, które mają Słońce w tym znaku oznacza to również, że w niedługim czasie będą miały koniunkcję Wenus ze Słońcem. Jest to okres twórczości i miłości. Będziesz chciał w czasie tego tranzytu wyrazić siebie na tyle sposobów, na ile to możliwe, lecz z zasady z kimś jeszcze. Czujesz się skory do kontaktów społecznych. Twoje zdrowie fizyczne i energia życiowa jest na wysokim poziomie.

W czasie tego tranzytu możesz być bardzo popularny i będziesz przyciągał inne osoby do siebie.

Jeżeli jesteś mężczyzną zauważysz, że Twoja własna atrakcyjność jest mocno wzmożona przez ten tranzyty.

Jeżeli jesteś kobietą to w trakcie tego tranzytu będziesz przyciągać mężczyzn dużo łatwiej niż zwykle.

Jest to dobry okres, aby sobie dogadzać na wiele sposobów. Przykra rzeczywistość tego świata nie przemawia do Ciebie w trakcie tego tranzytu i wolisz uciekać do rozrywek i miłego towarzystwa niż spędzać dzień w pracy.