Planety Tranzyty Tranzyty Marsa

Tranzytujący Mars koniunkcja do Księżyca

Możesz być bardziej niż zwykle podirytowany i warczący na innych, nawet gdybyś nie mógł świadomie określić, o co się gniewasz. Najbardziej zagadkowym i kłopotliwym jest fakt, że Twoja irytacja i gniew wydają się całkowicie irracjonalne. Mogą one nie być aktualnie irracjonalne, ale Twój gniew może dotyczyć tego, co wydarzyło się wcześniej.
Tranzytujący Mars może stwarzać wypadki, które przypominają Ci zeszły gniew, którego wówczas nie ujawniłeś. Teraz odżył on z taką siłą, że nie możesz go powstrzymać.

W tego rodzaju sytuacji trywialny incydent powoduje Twoją wściekłość po prostu, dlatego, że to jest przysłowiowa ostatnia kropla.

Prawdopodobnie będziesz bardziej gniewny w stosunku do bliskich przyjaciół, rodziny niż do ludzi, których mniej znasz. Od tego z jaką siłą będziesz ten gniew ujawniał zależy też od pozycji Marsa w horoskopie urodzeniowym – więcej o tym przeczytasz tutaj: Mars w horoskopie.
Tranzytujący Mars przynosi jednak więcej niż bezużyteczny gniew. Może on spowodować, że staniesz w swojej obronie i będziesz walczył o swoje prawa z pełną determinacją. Cała Twoja emocjonalna istota może być wypełniona poczuciem siły i niechęci do najeżdżania na Ciebie ze strony innych.
Jednak bądź ostrożny, żeby Twoje przekonania nie stały się rodzajem arogancji, w której odmówisz zaakceptowania dowolnego wyzwania. Występuje silna tendencja do projekcji Twego Ego na sytuację i przyjęcie każdego wyniku, który powstaje za sprawdzian Twej osobistej wartości.